Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

  • Index
  •  » INFO
  •  » Pytanie o czcionki w licencjacie.

#1 2009-05-09 16:08:46

Synchro

Użytkownik

5422532
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2008-10-10
Posty: 41
Punktów :   

Pytanie o czcionki w licencjacie.

Witam, pytanie odnośnie pogrubienia w tekście. Może być czy nie może być, mnie to tam osobiście wali, ale sprawiają że praca jest bardziej czytelna. co najzabawniejsze w każdej książce stosuje się pogrubienie, więc nie wiem czemu nie może być w licencjacie? aha cytaty rozumie kursywą, przypisy u dołu strony itd?

Offline

 

#2 2009-05-09 18:39:05

asiou

Użytkownik

715772
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2008-09-08
Posty: 26
Punktów :   
WWW

Re: Pytanie o czcionki w licencjacie.

synchro jak piszesz duzymi rozowymi literami to nie mozna.

Offline

 

#3 2009-05-10 15:56:29

kajus

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-09-10
Posty: 26
Punktów :   

Re: Pytanie o czcionki w licencjacie.

pogrubienie może być chyba tylko w nazwach rozdziałów

Offline

 

#4 2009-05-10 21:35:31

Synchro

Użytkownik

5422532
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2008-10-10
Posty: 41
Punktów :   

Re: Pytanie o czcionki w licencjacie.

Oficjalny mail od pana Uhmy:

"Nie wiem jakie są formalne wymogi, jak do tej pory nie zetknąłem się z jakimiś problemami. Najlepiej wyjaśnią to Panie w Dziekanacie".

Pamiętasz Kajus? Byliśmy w Dziekanacie.. Panie w Dziekanacie skwitowały to stwierdzeniem: To najlepiej ustalać z promotorem.

I bądź tu człowieku mądry:)

Offline

 

#5 2009-05-12 01:32:43

kajus

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-09-10
Posty: 26
Punktów :   

Re: Pytanie o czcionki w licencjacie.

pamiętam.
to mnie napawa optymizmem, bo znaczy że nawet promotor pewnie nie czyta pracy, więc można tam pisać co dusza zapragnie : )

Offline

 

#6 2009-05-12 10:57:12

kaczka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-15
Posty: 1
Punktów :   

Re: Pytanie o czcionki w licencjacie.

a czy ktos ma informację do kiedy trzeba oddać pracę?

Offline

 

#7 2009-05-12 14:56:26

Synchro

Użytkownik

5422532
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2008-10-10
Posty: 41
Punktów :   

Re: Pytanie o czcionki w licencjacie.

Hmm przez co najmniej kilka lat masz czas aby oddać licencjat:) ale tak na poważnie, aby bronić się w czerwcu i mieć szanse aby dostać się na uzupełniające w przyszłym semestrze, pracę należy oddać do końca maja/początek czerwca.

Offline

 

#8 2009-05-12 14:58:59

Magda R.

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-11
Posty: 3
Punktów :   

Re: Pytanie o czcionki w licencjacie.

A czy ktoś wie kiedy najwcześniejszy termin obrony?

Offline

 

#9 2009-05-12 20:13:33

dreadi

Użytkownik

2760606
Zarejestrowany: 2008-09-08
Posty: 70
Punktów :   

Re: Pytanie o czcionki w licencjacie.

kiedy uda ci sie ustalic wtedy bedziesz miec , jak by sie uprzec to juz w pierwszym tyg czerwca moga byc wszystko zalezy od szaikry i promotora gorzej jak jedno i drugie to ta sama osoba wtedy moze byc konflikt osobowosci

Offline

 

#10 2009-05-29 18:56:52

pacy

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-10-02
Posty: 12
Punktów :   

Re: Pytanie o czcionki w licencjacie.

z obrona jest tak, ze do konca czerwca czyli do 28 nalezy złozyc prace a bronic sie mozna nawet we wrzesni i tez mozna studiowac jeszcze. wymog jest taki, ze prace sklada sie do konca czerwca poniewaz nasze studia koncza sie semestrem letnim.

Offline

 

#11 2009-06-09 18:21:14

kajus

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-09-10
Posty: 26
Punktów :   

Re: Pytanie o czcionki w licencjacie.

jak robiliście przypisy w swoich pracach? bo mam taki dylemat, mam na przykład podrozdział w którym opisuję funkcje marki, jest ich 11. mam dać na początku rozdziału przypis że opieram to wszystko na książce takiej to a takiej, strony takie to a takie, czy po każdej funkcji dawać odnośnik do strony w książce, na której ta funkcja jest opisana? cały ten mój podrozdział opiera się na jednej tylko książce.
na gębicką nie mam co liczyć bo cały czas odpisuje mi na maile pijana

Ostatnio edytowany przez kajus (2009-06-09 18:22:19)

Offline

 

#12 2009-06-09 19:37:19

Synchro

Użytkownik

5422532
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2008-10-10
Posty: 41
Punktów :   

Re: Pytanie o czcionki w licencjacie.

Co do przypisów, powinny znajdować się u dołu strony, choć decydujący głos ma oczywiście promotor. Ale taki styl stosuje się raczej w pracach dyplomowych, innym jest stosowanie przypisu w tekście za pomocą nawiasów lub kolejnych numerów w nawiasach. Proponowałbym ci przypisy u dołu strony zawierające: imię i nazwisko autora, tytuł książki, miejsce i rok wydania oraz na końcu nr strony na której się oparłeś. Jeśli masz tego sporo to dałbym jeden przypis na końcu podrozdziału, podając wyżej wymienione informacje oraz strony od - do.

Offline

 

#13 2009-06-10 00:20:46

kajus

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-09-10
Posty: 26
Punktów :   

Re: Pytanie o czcionki w licencjacie.

Piotrek ja wiem ze przypisy daje się na dole i że imię i nazwisko autora, tytuł książki, miejsce i rok wydania oraz na końcu nr strony, pytam się o odnośniki do przypisów które są w tekście. chodzi mi o to, czy jak na przykład opisuję pory roku, ro robię tak:

mamy cztery pory roku[1]
wiosna - ciepło, kwiatki kwitną
lato - gorąco, opalamy się
jesień - chłodno, nosimy parasole
zima - zimno, nosimy czapki
[1] jan kowalski - pory roku, PWN 2008 str 1-4

czy tak:

mamy cztery pory roku
wiosna - ciepło, kwiatki kwitną[1]
lato - gorąco, opalamy się[2]
jesień - chłodno, nosimy parasole[3]
zima - zimno, nosimy czapki[4]
[1] jan kowalski - pory roku, PWN 2008 str 1
[2] Ibidem
[3] Ibidem
[4] Ibidem

jeden przypis na końcu podrozdziału będzie w domniemaniu tylko do ostatniej pory roku, bo rozdział nie jest jednolitym tekstem tylko zbiorem 4 elementów. dlatego albo na początku, przy mówieniu że są 4 pory, albo przy każdej z osobna. i nie wiem jak. w sumie już zrobiłem do każdej z osobna, ale jak ktoś wie jak to dokładnie jest, to proszę pisać

Ostatnio edytowany przez kajus (2009-06-10 00:28:04)

Offline

 

#14 2009-06-10 10:19:18

dreadi

Użytkownik

2760606
Zarejestrowany: 2008-09-08
Posty: 70
Punktów :   

Re: Pytanie o czcionki w licencjacie.

to jest totalna bzdura jesli nie ma bezposredniego cytatu tzn nie zerznoles kropka w kropke tego co w ksiazce tylko piszesz wlasnymi slowami odwolujac sie do tekstu jako podstawe teoretyczna prawa czy jakas tam  mozesz pominac wszystkie przypisy i napisac jedno zrodlo i ogolnie piszac w poczatku rozdzialu a potem szczolowo w jednym przypisie u dolu strony z podaniem numeru strony itd np

bl bla bla napisalem na podstawie ksiazki kowalskiego gdzie:
mamy cztery pory roku
wiosna - ciepło, kwiatki kwitną
lato - gorąco, opalamy się
jesień - chłodno, nosimy parasole
zima - zimno, nosimy czapki [1] (przypis pisze sie na koncu tresci)
[1] źródło: jan kowalski - pory roku, PWN 2008 str 1-4

( jest jeszcze wersja ze mozesz dac przypis nie do tekstu -jesli nie ma cytatow- tylko do fragmentu tj. : napisalem na podstwawie ksiazki kowalskiego[1] gdzie : mamy ....-ta wersja jest wlasciwsza dla wersji bez przepisywania- cytowania)

albo moze to wygladac tak jezeli masz slowa wyrwane pojedyncze z kontekstu zdania ( lub cale zdania nawet lub duze fragmenty tekstu) i stanowiace uzupelnienie twojej tresci przepisane z ksiazki fragmentarycznie wtedy cytowane slowa dajesz w kursywe i dajesz przypis do kazdego cytatu np wtedy wypisujesz tak:
mamy cztery pory roku
wiosna - ciepło, kwiatki kwitną[1]
lato - gorąco, opalamy się[2]
jesień - chłodno, nosimy parasole[3]
zima - zimno, nosimy czapki[4]
[1] jan kowalski - pory roku, PWN 2008 str 1
[2] Ibidem
[3] Ibidem
[4] Ibidem
i ibidem stosujesz wylacznie jesli cytaty pochodza z jednej strony
wersja trzecia wyglada tak samo jak wersja pierwsza z ta rozniaca ze nie piszesz slowa źródło - wystepuje gdy wszystkie slowa sa cytatem tzn przepisane co do joty wpisujesz je kursywa cale i robisz przypis na dole strony z podemniem danych i nr str

Offline

 

#15 2009-06-10 13:24:49

kajus

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-09-10
Posty: 26
Punktów :   

Re: Pytanie o czcionki w licencjacie.

w mojej pracy jest tylko jeden cytat bo mam taki charakter pracy, kampanie promocyjne przemysłu motoryzacyjnego, ja nie robię analizy filmu albo nurty, nie piszę też o rzeczach technicznych. gębicka powiedziała mi że jak mam na przykład w podrozdziale 11 wyznaczników siły marki, to muszę do tego dać odnośnik, bo ja tych wyznaczników nie wymyśliłem, one są czyjąś teorią. pisząc że jest 11 wyznaczników siły marki muszę napisać kto to wymyślił, to znaczy skąd ja to wiem ze jest ich 11, muszę podać źródło przy każdej tego typu rzeczy, a moja praca tylko z tego się składa. a nie będę wszystkiego kopiował na żywca z książki bo 90% mojej pracy byłoby kursywą, dlatego odnośniki do tekstu nie cytowanego, ale napisanego na podstawie wymyślonych przez kogoś teorii nie są totalną bzdurą.

Offline

 
  • Index
  •  » INFO
  •  » Pytanie o czcionki w licencjacie.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
chwilówki bez przelewania grosza